Tulokset: 6.5.2026 Oravacup Oravacup 2026 2026

Kilpailija: Toiminnot:
Emit: Rata:
Lähtöaika: Aikasakko:
Loppuaika: Suoritustila:
Parannuspotentiaali: Optimiaika:

Rasti Koodi /
Leima
Aika Välin aika ∆TR ∆RVA Taso Hukka
1. 102 /
102
1:51 +1:51 2 +1:49 2 +1:49 74.7% -0:11
2. 169 /
169
14:43 +12:52 2 +14:40 2 +12:50 72.9% -1:39
3. 166 /
166
19:29 +4:46 3 +19:24 3 +4:44 60.4% -1:19
4. 168 /
168
20:51 +1:22 2 +20:45 2 +1:20 90.5%
5. 164 /
164
22:22 +1:31 2 +22:15 2 +1:29 100.0%
6. 171 /
171
27:32 +5:10 2 +27:23 2 +5:08 69.4% -0:52
7. 170 /
170
30:18 +2:46 2 +30:08 2 +2:44 64.8% -0:37
8. 167 /
167
33:50 +3:32 2 +33:38 2 +3:30 60.5% -0:58
9. 165 /
165
35:44 +1:54 2 +35:31 3 +1:52 56.5% -0:37
10. 109 /
109
41:11 +5:27 2 +40:57 2 +5:25 63.7% -1:18
11. 103 /
103
43:09 +1:58 2 +42:53 2 +1:56 57.1% -0:37
12. 113 /
113
44:53 +1:44 2 +44:36 2 +1:42 80.3% -0:04
M 100 /
100
45:21 +0:28 2 +45:03 3 +0:26 57.4% -0:08
Rasti Koodi /
Leima
Aika Välin aika ∆TR ∆RVA Taso Hukka
Kilpailijan suoritustaso ja hukka-aika rasteittain
Sija Nimi Aika
1. Hakanen Elsa 40:27
2. Varesvuo Siiri 45:21
3. Koivusalo Elli 50:01
4. Huhtala Enni 1:28:44

Analyysitoiminnot

Analyysiohjeistus sivun kentille ja taulukon sarakkeille:

  • Parannuspotentiaali: Kilpailijan suorituksen mahdollinen parannusaika hänen omalla hyvällä tasollaan.
  • Optimiaika: Parannuspotentiaalin mukainen optimisuoritusaika.
  • ∆TR: Sijoitus +ero kärkeen tilanteessa rastilla.
  • ∆RVA: Sijoitus +ero nopeimpaan rastiväliaikaan.
  • Taso: Suoritustaso kilpailijan omaan parhaaseen rastiväliin verrattuna. Alle 70% tasot punaisella.
  • Hukka: Menetetty aika (hukka-aika) kilpailijan omaan optimitasoon nähden. Yli minuutin pummit punaisella.

Kuvaajat

Suoritustaso näyttää kilpailijan tason prosentteina rästiväleittäin hänen omaan parhaaseen rastiväliinsä verrattuna. Alle 70% tasot punaisella.

Hukka-aika näyttää pummit rastiväleittäin verrattuna kilpailijan omaan optimitasoon nähden. Yli minuutin pummit punaisella.