Tulokset: 6.5.2026 Oravacup Oravacup 2026 2026

Kilpailija: Toiminnot:
Emit: Rata:
Lähtöaika: Aikasakko:
Loppuaika: Suoritustila:
Parannuspotentiaali: Optimiaika:

Rasti Koodi /
Leima
Aika Välin aika ∆TR ∆RVA Taso Hukka
1. 108 /
108
3:10 +3:10 1 +0:00 1 +0:00 60.1% -0:21
2. 164 /
164
9:34 +6:24 1 +0:00 1 +0:00 100.0%
3. 167 /
167
13:15 +3:41 1 +0:00 2 +0:47 46.2% -1:10
4. 170 /
170
17:00 +3:45 1 +0:00 1 +0:00 56.7% -0:36
5. 171 /
171
21:25 +4:25 1 +0:00 2 +0:37 48.1% -1:16
6. 165 /
165
24:20 +2:55 1 +0:00 1 +0:00 67.1% -0:01
7. 163 /
163
26:43 +2:23 1 +0:00 1 +0:00 55.2% -0:26
8. 103 /
103
29:46 +3:03 1 +0:00 2 +0:21 48.8% -0:51
9. 113 /
113
32:09 +2:23 1 +0:00 2 +0:18 48.5% -0:40
M 100 /
100
32:32 +0:23 1 +0:00 1 +0:00 54.0% -0:04
Rasti Koodi /
Leima
Aika Välin aika ∆TR ∆RVA Taso Hukka
Kilpailijan suoritustaso ja hukka-aika rasteittain
Sija Nimi Aika
1. Ranta Lilli 32:32
2. Vehkalahti Heta 46:14

Analyysitoiminnot

Analyysiohjeistus sivun kentille ja taulukon sarakkeille:

  • Parannuspotentiaali: Kilpailijan suorituksen mahdollinen parannusaika hänen omalla hyvällä tasollaan.
  • Optimiaika: Parannuspotentiaalin mukainen optimisuoritusaika.
  • ∆TR: Sijoitus +ero kärkeen tilanteessa rastilla.
  • ∆RVA: Sijoitus +ero nopeimpaan rastiväliaikaan.
  • Taso: Suoritustaso kilpailijan omaan parhaaseen rastiväliin verrattuna. Alle 70% tasot punaisella.
  • Hukka: Menetetty aika (hukka-aika) kilpailijan omaan optimitasoon nähden. Yli minuutin pummit punaisella.

Kuvaajat

Suoritustaso näyttää kilpailijan tason prosentteina rästiväleittäin hänen omaan parhaaseen rastiväliinsä verrattuna. Alle 70% tasot punaisella.

Hukka-aika näyttää pummit rastiväleittäin verrattuna kilpailijan omaan optimitasoon nähden. Yli minuutin pummit punaisella.